EL-Partner

NASI PARTNERZY
WSPÓŁPRACUJEMY Z
WYSZUKIWARKA
Wpisz szukane słowo:
BIURO HANDLOWE
  EL-PARTNER
SEO ul. Wyszyńskiego 16
63-100 Śrem
SEO 061 28 28 487
SEO 061 28 28 487
SEO biuro@elpartner.pl
Pobierz darmowy Adobe Acrobat Reader
PARTNERZY
Sick

sick


Czujniki przemysłowe

W zautomatyzowanych procesach produktyjnych do wielu różnorodnych zadań stosuje się czujniki. Czujniki SICK są standardowym wyposażeniem we wszystkich branżach przemysłu np.: spożywczym, chemicznym, maszynowym, samochodowym, transportowym, logistyce, magazynowaniu i innych. Nasze elementy umożliwiają uzyskanie efektywnych i bezawaryjnych przebiegów procesów produkcyjnych oraz zapewniaja wysoką sprawność maszyn i urządzeń. Stawiamy najwyższe wymagania co do dokładności i niezawodności programu produkcyjnego. W efekcie nasze wyroby cieszą się wysoką jakością. Głównym celem czujników jest zbieranie informacji o wielkościach fizycznych, chemicznych i mechanicznych. Najczęstszym zastosowaniem jest kontrola obecności i określenia położenia. SICK w swojej ofercie oprócz standardowych fotoprzekaźników (wyposażonych również w funkcje tłumienia tła i przedpola) posiada czytniki specjalistyczne : barwy, kontrastu, odległości, luminescencji, czujniki pojemnościowe, indukcyjne, magnetyczne i urządzenia do transmisji bezprzewodowej oraz systemy wizyjne. SICK w standardowej ofercie posiada również liczną grupę czujników laserowych i światłowodowych. Dysponuje także urządzeniami w wykonaniu EX dla stref zagrożonych wybuchem.

Technika bezpieczeństwa pracy

Nowoczesne miejsca pracy charakteryzują sie wysokim tempem produkcji, co wiąże się ze wzrostem potencjalnego niebezpieczeństwa. Również przepisy i wymagania społeczne powodują konieczność poszukiwania rozwiązań mających na celu eliminację lub redukcję miejsc niebezpiecznych. Skomplikowany montaż i obsługa urządzeń bezpieczeństwa lub obsługa uniemożliwiająca racjonalną prace są często przyczyną omijania systemów ochronnych. SICK dostarcza inteligentne optoelektryczne i mechaniczne systemy bezpieczeństwa. Optyczne systemy bezpieczeństwa działają bezdotykowo, są wyposażone w systemy samokontroli poprawności pracy. Nasze urządzenia przyczyniają się do zwiększenia wydajności pracy. SICK posiada ponad 50-cio letnie doświadczenia w projektowaniu i produkcji układów do zabezpieczania punktu/strefy (np. bezpośrednio przy prasach), dostępu (np. wejść/wyjść do stref niebezpiecznych) i powierzchni (np. wokół niebezpiecznych maszyn). Urządzenia SICK spełniają wszystkie miedzynarodowe normy dotyczące urządzeń bezpieczeństwa. Również w Polsce wysoka jakość i niezawodność zostały potwierdzone certyfikatami Centralnego Instytutu Ochrony Pracy. Wkład SICK-a w propagowanie bezpiecznych technologii w Polsce został wyróżniony przez Głównego Inspektora Kraju nagrodą Grand Prix - SAWO 2000 i Grand Prix - SAWO 2002.

Automatyczna identyfikacja

Dział Automatycznej Identyfikacji wyspecjalizował się w projektowaniu i produkcji przemysłowych czytników kodów kreskowych. Pozwalają one na szybkie, wiarygodne oraz efektywne przeprowadzenie procesów logistycznych w handlu i transorcie. Ten dział zajmuje sie również aplikacjami związanymi z rozpoznawaniem i klasyfikacją obiektów, nawigacją, pozycjonowaniem, wyznaczaniem ich objętości itp. SICK jest dominującym dostawcą systemów identyfikacujnych stosowanych na lotniskach i w firmach spedycyjnych. Tam gdzie nie może być kompromisu stosuje się elementy SICK. Szybkie i łatwe dopasowanie parametrów do każdych warunków możliwe jest za pomocą opartego o Windows oprogramowania o niespotykanej dotychczas funkcjonalności. SICK dostarcza nie tylko wysokiej jakości sprzęt, lecz również pełną dokumentację z możliwościami adaptacji naszych urządzeń do potrzeb układów automatyki. SICK jest twórcą rodziny skanerów zwanych SMART. Technologia ta pozwala dzięki odpowiedniej obróbce kodu na bezbłędny odczyt etykiet z kodem kreskowym, który uległ zabrudzeniu, lub został przesunięty podczas naklejania.

Certyfikaty niezależnych organizacji :

Systemy bezpieczeństwa SICK-a udowodniły swoją wysoką jakość i pewność działania spełniając i zdobywając światowe certyfikaty .
Posiadamy m.in. certyfikaty :
- CIOP "B"
- OSHA
- ANSI
- TÜV
- IEC61496
- EN 50-100
- BIA
- CE
- UL

Oczywiście wszystkie wyroby SICK-a projektowane i wytwarzane są w zgodności ze standardami jakości odpowiadającymi ISO 9000.


« powrót
Strona główna  |  Aktualności  |  Oferta  |  Porady  |  O firmie  |  Partnerzy  |  Kontakt